Nov 08

UFC on FOX 6 primeste intariri majore

      Gala ce va avea loc pe 26 ianuarie anul viitor promite un spectacol de neuitat, fiind ultimul meci al lui Quinton Jackson sub bannerul UFC, Rampage urmand sa-l intalneasca pe brazilianul Glover Teixeira intr-un duel sinonim cu knock-out-ul. Fost campion Pride si UFC, Jackson si-a anuntat retragerea, nefiind multumit de meciurile primite, sau de banii incasati (nici el nu stie exact). Sportivul de culoare nu duce lipsa de proiecte de viitor, urmand sa acosteze din ce in ce mai multi reporteri sau animale, activitati la care a dovedit ca se pricepe in destule ocazii (http://www.youtube.com/watch?v=kYmYA4ZPsIM ; http://www.youtube.com/watch?v=ZKVeBOCPpGU).

      Pe langa asta, vom putea urmari duelul dintre Clay Guida si Hatsu Hioki, doi luptatori de o energie inimaginabila, precum si meciul Erik Koch – Ricardo Lamas, intr-o incercare a lui Koch de a-si revitaliza cariera. UFC-ul a mai programat si o confruntare a greilor, avandu-i pe fata in fata pe favoritul local, politistul din Chicago Mike Russow si Shawn Jordan, nu inainte de a ceda scena celor mai mici luptatori ai UFC, John Dodson si Demetrious Johnson, intr-un meci pentru centura categoriei musca.

 

Sep 23

UFC 152: Jones vs. Belfort

     Dupa deja celebrul scandal iscat in urma refuzului lui Jon Jones de a lupta cu Sonnen pentru titlul categoriei semi-grea, multi critici asteptau orice ocazie pentru a starni un nou val de obiectii la adresa lui Jones si a antrenorului sau Greg Jackson. Desi aceasta confruntare intre vechea si noua generatie de luptatori a reprezentat atractie principala a serii, si restul meciurilor au avut un nivel ridicat, presarate din plin cu knock-out-uri si submisii superbe, chiar si meciurile terminate la decizie ridicand publicul in picioare.

     Pentru a nu strica surpriza celor care inca au apucat sa vada gala nu voi dezvalui rezultatele, in schimb aveti in dreptul fiecarui meci linkul unde poate fi vizionat.

Meciuri principale:
-Jon Jones  vs. Vitor Belfort http://www.fightvideomma.com/2012/09/jon-jones-vs-vitor-belfort-fight-video.html
-Joseph Benavidez  vs. Demetrious Johnson http://www.fightvideomma.com/2012/09/joseph-benavidez-vs-demetrious-johnson.html
-Michael Bisping vs. Brian Stann http://www.fightvideomma.com/2012/09/michael-bisping-vs-brian-stann-fight.html
-Matt Hamill vs. Roger Hollett http://www.fightvideomma.com/2012/09/matt-hamill-vs-roger-hollett-fight.html
-Cub Swanson vs. Charles Oliveira http://www.fightvideomma.com/2012/09/charles-oliveira-vs-cub-swanson-fight.html

Meciuri preliminare:
-Igor Pokrajac  vs. Vinny Magalhaes http://www.fightvideomma.com/2012/09/vinny-magalhaes-vs-igor-pokrajac-fight.html
-TJ Grant vs. Evan Dunham http://www.fightvideomma.com/2012/09/evan-dunham-vs-tj-grant-fight-video-ufc.html
-Sean Pierson  vs. Lance Benoist http://www.fightvideomma.com/2012/09/sean-pierson-vs-lance-benoist-fight.html
-Jimy Hettes vs. Marcus Brimage http://www.fightvideomma.com/2012/09/marcus-brimage-vs-jimy-hettes-fight.html

-Seth Baczynski  vs. Simeon Thoresen http://www.fightvideomma.com/2012/09/seth-baczynski-vs-simeon-thoresen-fight.html
-Mitch Gagnon  vs. Walel Watson http://www.fightvideomma.com/2012/09/mitch-gagnon-vs-walel-watson-fight.html
-Kyle Noke  vs. Charlie Brenneman www.fightvideomma.com/2012/09/charlie-brenneman-vs-kyle-noke-fight.html

Sep 12

UFC 152 intro

      Promotia americana de MMA a lansat un nou clip de prezentare a viitoarei gale cu numarul 152, o analiza succinta a celor mai importante 3 meciuri de pe card, precum si secvente spectaculoase cu cei sase luptatori implicati in aceste confruntari: Jon Jones vs. Vitor Belfort (meci contand pentru titlul categoriei semi-grea), Joseph Benavidez vs. Demetrious Johnson (pentru titlul recent introdusei categorii musca) si Michael Bisping vs. Brian Stann (meci cu ramificatii importante in ierarhia categoriei mijlocii).