Apr 19

UFC on FOX 7 Weigh-ins

     In cinci ore incepe cantarul oficial al galei UFC on FOX 7, eveniment ce ca meciuri principale duelul dintre baiatul rau din Stockton, Nate Diaz si fiul risipitor al UFC-ului, Josh Thompson, in probabil ultimul meci al lui Diaz la categoria usoara, alaturi de infruntarea greilor, Daniel Cormier vs Frank Mir si bineinteles confruntarea pentru titlul categoriei usoare, unificarea centurilor ce ii are ca protagonisti pe Benson Henderson si Gilbert Melendez, intr-o lupta crancena ce va avea loc maine noapte si pe care o puteti urmari in direct aici. Pana atunci insa, nu pierdeti cantarul incepand cu ora 02:00 in aceasta noapte:

 

Apr 17

TUF 18 Tryouts + The Ultimate Fighter Brazil S02E05

     Dupa ce am anuntat in premiera noul format si cele doua antrenoare ale viitorului sezon TUF, e timpul sa vedem si cum decurg selectiile pentru primul sezon din istoria emisiunii in care echipele vor fi mixte, formate atat din luptatori cat si reprezentate ale sexului frumos, clipul putand fi urmarit la adresa http://www.mmafighting.com/2013/4/17/4234576/tuf-18-tryouts

     Iar pentru ca e vorba de TUF, nu ratati al cincilea episod al sezonului cu numarul doi din versiunea braziliana a acestui reality-show, doar aici:

 The Ultimate Fighter Brazil S02E05

Apr 16

UFC on FOX 7: Road to the Octogon

     A aparut documentarul premergator galei UFC on FOX 7 ce va avea loc in acest week-end, 40 de minute in care  puteti urmari incursiunea facuta in vietile celor 6 sprotivi implicati in main-eventurile serii, Nate Diaz-Josh Thompson, Frank Mir-Daniel Cormier si bine-nteles meciul pentru titlul categoriei usoare, Benson Henderson-Gilbert Melendez. Nu pierde ocazia de a-l urmari pe Frank Mir antrenandu-se sub supravegherea lui Greg Jackson pentru o ultima cursa spre titlu, dar si pe fostul campion Strikeforce Josh Thompson intr-o actiune civica de a trage un semnal de alarma in randul delicventilor juvenili, intr-un mediu pe care l-a cunoscut indeaproape.

 

Apr 12

Legacy Fighting 19: Geo Pacurariu lupta alaturi de Robert Drysdale

     Romanul Geo Pacurariu va lupta in aceasta noapte, incepand cu ora 05:00 in gala Legacy Fighting 19, alaturi de nume importante sportului de contact, grappleri de elita precum Robert Drysdale sau Din Thomas. Pacurariu lupta impotriva Steven Peterson(8-3) in al treilea meci al galei ce va putea fi urmarita la adresa urmatoare

http://www.viponlinesports.eu/boxing/148467/1/axs-tv-fights:-legacy-fighting-championship-19-live-stream-online.html

Apr 12

The Ultimate Fighter 17 Finale weigh-ins live online

     In aceasta noapte incepand cu ora 01:00 va avea loc cantarul oficial al finalei The Ultimate Fighter 17 Jones vs Sonnen, finala ce ii va pune fata in fata pe Kevin Gastellum, cel mai tanar participand din istoria TUF si Urijah Hall, considerat deja de cei implicati in fenomen urmatorul mare star al UFC-ului, dupa ce si-a trimis la spital toti cei patru adversari intalniti pana in finala, knockouturile lui putand fi urmarite din nou in episoadele 3, 11 si 12. Transmisia live va putea fi urmarita la adresa urmatoare

http://www.ufc.com/media/TUF17-finale-weigh-in

Mar 02

UFC on FUEL TV 8 live on-line + free fights

     Promotia americana revine in Japonia dupa aproape un an, cu o gala plina de nume celebre pe scena artelor martiale mixte din Tara Soarelui Rasare, luptatori precum Yushin Okami, Mark Hunt sau Wanderlei SIlva urmand sa revina in locul unde si-au cladit un nume respectabil, dupa o absenta destul de indelungata.

     Preliminariile vor incepe de la ora 02:00 in aceasta noapte si vor putea fi urmarite la adresa urmatoare http://www.firstrow1.eu/watch/172444/1/watch-ufc-on-fuel-tv:-preliminaries.html , iar main-card-ul va fi transmis in direct incepand cu ora 05:00, accesand linkul urmator http://www.firstrow1.eu/watch/172452/1/watch-ufc-on-fuel-tv:-silva-vs-stann.html .

     Pana atunci insa puteti urmari video blogul lui Dana White pentru gala din Japonia, interviul in care Wand vorbeste despre revenirea in tara defunctei promotii Pride, alaturi de cateva meciuri gratuite din arhivele Ultimate Fighting Championship:

Hector Lombard-Rousimar Palhares

Mark Hunt-Cheick Kongo

Stefan Struve-Dave Herman

Stefan Struve-Lavar Johnson

Stefan Struve-Stipe Miocic

Brian Stann-Jorge Santiago

Wanderlei Silva-Cung Le