UFC 152: Jones vs. Belfort

     Dupa deja celebrul scandal iscat in urma refuzului lui Jon Jones de a lupta cu Sonnen pentru titlul categoriei semi-grea, multi critici asteptau orice ocazie pentru a starni un nou val de obiectii la adresa lui Jones si a antrenorului sau Greg Jackson. Desi aceasta confruntare intre vechea si noua generatie de luptatori a reprezentat atractie principala a serii, si restul meciurilor au avut un nivel ridicat, presarate din plin cu knock-out-uri si submisii superbe, chiar si meciurile terminate la decizie ridicand publicul in picioare.

     Pentru a nu strica surpriza celor care inca au apucat sa vada gala nu voi dezvalui rezultatele, in schimb aveti in dreptul fiecarui meci linkul unde poate fi vizionat.

Meciuri principale:
-Jon Jones  vs. Vitor Belfort http://www.fightvideomma.com/2012/09/jon-jones-vs-vitor-belfort-fight-video.html
-Joseph Benavidez  vs. Demetrious Johnson http://www.fightvideomma.com/2012/09/joseph-benavidez-vs-demetrious-johnson.html
-Michael Bisping vs. Brian Stann http://www.fightvideomma.com/2012/09/michael-bisping-vs-brian-stann-fight.html
-Matt Hamill vs. Roger Hollett http://www.fightvideomma.com/2012/09/matt-hamill-vs-roger-hollett-fight.html
-Cub Swanson vs. Charles Oliveira http://www.fightvideomma.com/2012/09/charles-oliveira-vs-cub-swanson-fight.html

Meciuri preliminare:
-Igor Pokrajac  vs. Vinny Magalhaes http://www.fightvideomma.com/2012/09/vinny-magalhaes-vs-igor-pokrajac-fight.html
-TJ Grant vs. Evan Dunham http://www.fightvideomma.com/2012/09/evan-dunham-vs-tj-grant-fight-video-ufc.html
-Sean Pierson  vs. Lance Benoist http://www.fightvideomma.com/2012/09/sean-pierson-vs-lance-benoist-fight.html
-Jimy Hettes vs. Marcus Brimage http://www.fightvideomma.com/2012/09/marcus-brimage-vs-jimy-hettes-fight.html

-Seth Baczynski  vs. Simeon Thoresen http://www.fightvideomma.com/2012/09/seth-baczynski-vs-simeon-thoresen-fight.html
-Mitch Gagnon  vs. Walel Watson http://www.fightvideomma.com/2012/09/mitch-gagnon-vs-walel-watson-fight.html
-Kyle Noke  vs. Charlie Brenneman www.fightvideomma.com/2012/09/charlie-brenneman-vs-kyle-noke-fight.html

5 thoughts on “UFC 152: Jones vs. Belfort

  1. Pingback: UFC 152: Jones vs. Belfort | Fight

  2. Pingback: UFC 152: Jones vs. Belfort | Alex Zaharia | BunDeCitit.ro

  3. Salut. Vreau doar sa-mi exprim aprecierea pentru blog-ul tau. Si eu sunt un mare fan MMA si UFC. ma bucur cand vad ca gasesc alti oameni la fael de interesati ca si mine si foarte bine informati.
    E posibil sa ne intalnim la Absoluto. Am fost astazi sa verific ce programe de antrenament au acolo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Checkbox GDPR is required

*

Sunt de acord

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.